Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>> Please Click for English Version >>>
Lütfen İletişim Bilgileri için Tıklayınız >>>
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLERİMİZ TURBOSARJ HAKKINDA İLETİŞİM
Akden Turbo 2018 yılının Altın Distribütörü...
Akden Turbo 2017 yılının Altın Distribütörü...
Akden Turbo 2016 yılının Gümüş Distribütörü...
Akden Turbo 2015 yılının Altın Distribütörü...
Akden Turbo - Garrett Yetkili Merkezi (GAC)
Akden Turbo 2014 Yılında Ortadoğu-Afrika Bölgesi'nin en iyi distribütörü seçildi.
Lütfen Tüm Duyurular için Tıklayınız >>>
TURBOŞARJIN MONTAJI
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

1- Turboşarj üreticileri üretimini yaptığı her turboşarjın parça numarasını, seri numarasını ve OEM numarasını turboşarjın uygun yerine metal bir etiketle perçinler. Turboşarjınızı araca monte etmeden önce bu numaraların doğru olup  olmadığını kontrol ediniz.
                                                  
Turboşarj parça numarası
Turboşarj seri numarası
Motor üretici nosu (OES)
Turboşarj tip numarası


2- Motorun egzoz ve emme manifold borularını kontrol ediniz. Bu boruların içini tekrar özenle temizleyiniz. Aracın hava filtresini orijinal olmasına dikkat edip montaj öncesi filtreyi yenisi ile değiştiriniz.
3- Contalarınızın düzgün kesildiğinden ve yıpranmış olmadığından emin olunuz. Kesinlikle sıvı conta kullanmayınız. Yağ giriş ve çıkış borularının bağlantı yüzeylerinin temiz olduğundan emin olun. Mümkünse orijinal conta kullanınız.


4- Motor üreticisinin tavsiye ettiği motor yağı ve yağ filtresini kullanınız. Turboşarj montajından önce motor yağınızı ve yağ filtresini kesinlikle yenisi ile değiştiriniz. Aracın yağlama devrinin fabrika çıkış standartlarında olmasına dikkat ediniz; çünkü fazla ya da az yağlama taktığınız turboşarjınızın çok kısa süre içinde arıza yapmasına sebep olacaktır. Aracınızın yağ giriş ve çıkış borularının temiz ve açık olduğundan emin olunuz.5- Eski ve yıpranmış  civataları montaj sırasında kullanmayınız. Aynı şekilde egzoz manifoldunu da  kontrol edip çatlak ya da kırılma olup olmadığına emin olunuz. Egzoz contasının durumunu kontrol ediniz.
6- Turboşarjınızı motora monte etmeden önce turbo yağ giriş deliğinden bir miktar motor yağı koyarak emme pervanesini eliniz ile yavaşça birkaç tur döndürünüz ve gövde içindeki milin ve segmanların doğru şekilde yağlandığına emin olunuz.


7- Turboşarjınızı monte ettikten sonra motorunuzu belli bir süre  rolantide çalıştırınız. Bu süre içerisinde yağ ve hava kaçağı olup olmadığını gözünüz ve elinizle kontrol ediniz. 

 

ÖNEMLİ !

Motorunuzu yeterli ısıya ulaşmadan yüksek devirlere çıkartmak hem motorunuza hem de turbonuza zarar verecektir.

Ayrıca motorunuzu durdurmadan nce birkaç dakika rölantide dinlendirmeniz turboşarjınızın ömrünü uzatacaktır.