Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
Lütfen Türkçe Versiyon için Tıklayınız >>> Please Click for English Version >>>
Lütfen İletişim Bilgileri için Tıklayınız >>>
ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLERİMİZ TURBOSARJ HAKKINDA İLETİŞİM
Akden Turbo 2018 yılının Altın Distribütörü...
Akden Turbo 2017 yılının Altın Distribütörü...
Akden Turbo 2016 yılının Gümüş Distribütörü...
Akden Turbo 2015 yılının Altın Distribütörü...
Akden Turbo - Garrett Yetkili Merkezi (GAC)
Akden Turbo 2014 Yılında Ortadoğu-Afrika Bölgesi'nin en iyi distribütörü seçildi.
Lütfen Tüm Duyurular için Tıklayınız >>>
TURBOŞARJ VE YEDEK PARÇALARI
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Akden Turbo, her türlü orijinal turbo ve yedek parçalarını stoklarında bulundurmakta ve siparişlerinizi kısa sürede teslim etmektedir.

Turboşarj temelde 6 ana parçadan oluşur:

   1. Egzoz Salyangozu (Turbine Housing): Turbonun egzoz manifolduna   bağlı kısmıdır, yüksek sıcaklıklara dayanıklı olup su soğutmalı tipleri de mevcuttur.
    

   2. Gövde (Bearing Housing): Turbonun orta kısmında yer alır ve imal edildiği malzeme egzoz salyangozuna benzer. Milli pervanenin yataklamasını yapar, salyangozları bir arada tutar ve yağ giriş çıkış delikleri vardır. İç kısmı yağlama kolaylığı açısından kanallı bir yapıya sahiptir. Su soğutmalı tipleri de mevcuttur.
         

 3. Emme Salyangozu (Compressor Housing): Turbonun hava emme manifolduna bağlı olduğu kısımdır. Çok yüksek sıcaklıklara maruz kalmadığından egzoz salyangozu kadar güçlü alaşımlar yerine alüminyumdan üretilmiştir.

  4. Emme Pervanesi (Compressor Wheel): Yapısı alüminyumdur ve narindir. En ufak bir yabancı cisim pervanenin hasar görmesine ve dengesinin bozulmasına yol açar. Motora basıçlı havayı gönderen pervanedir.
 5. Milli Pervane (Shaft and Wheel): Sürekli burulma momentine ve aşırı ısıya maruz kaldığından nikel alaşımlı çok sağlam malzemeden yapılır. Mil pervaneye özel ısıl işlemle kaynatılır ve ikisi birbirinden ayrılmaz. Egzoz gazının hareket enerjisinin dönme enerjisine dönüşümünü sağlayan aktarma organıdır.

 

    

  6. Tamir Takımı Malzemeleri (Repair Kit): Turbonun içinde bulunan segmanlar, contalar, vidalar vb. malzemeler